HistoryCon

Historická line Festivalu fantazie

Program

V programu letošního podzimního Historyconu naleznete mnoho zajímavého, od mytologie a keltů po vynálezy a pivo.

Aurora nás seznámí s Perskou mytologií - byť jen v malé míře, zachovalo se náboženské vyznání kdysi mocné Perské říše mezi lidmi dodnes. Na cestě za jeho poznáním se zaměříme především na legendy a mýty.

Ertefol nabídne přehlídku jednoho z nejšpinavějších období lidské evoluce, kdy se vše počítalo na uhlí a rudu. A také jedno z období, kdy šla technika kupředu zajímavým a neotřelým způsobem, bude vyprávět o Vynálezech období průmyslové revoluce.

Rytířské řády (nejen) ve Středověku si vzala na paškál Blanca, Němečtí rytíři, Templáři nebo Johanité kdo se za těmito tituly skrývá? Chrabří muži v lesklé zbroji, vznešení lapkové, žebráci nebo fanatici?

O čem jiném, než o soubojích by mohla přednášet Tess? U nás bude mít přednášku na téma Souboje ve Třech mušketýrech: fikce a realita. Tři mušketýři se, jak víme z knihy, účastnili mnoha soubojů. Některé z nich nám byly různým způsobem ukázány v různých filmech. Ale jak to bylo doopravdy?

Kdo si chce trochu zaspekulovat napříč historií, neměl by si nechat ujít diskuzi WHAT-IF aneb Mohlo to být jinak?, fiktivními dějinami provede Randalf. Bude to ryze spekulativní (a politicky nekorektní) hodinka zaměřená převážně na minulost středoevropského prostoru. Vaše názory budou vítány.

Další, neméně bouřlivou diskuzi lze očekávat k Historii piva, vždyť pivo je jedním z nápojů, které provázejí lidstvo již dlouhou dobu. Jak se tento božský nektar vyvíjel? A jaká je současnost? A přineste si vzorky své oblíbené značky ;)

Leave a Reply